Aktualizácia Ing. Daniela Jagnešáková

• vedomostné

Užitočné web-stránky

História školy

Základná škola Slnečná 168/28 , Námestovo je najmladšou školou v okrese Námestovo.
    Vznikla v roku 1996 . Kolektív pedagogických zamestnancov musel popri iných povinnostiach priložiť ruku k dielu pri dokončovacích prácach. Začiatky výučby boli problémové. Zápasili sme s nedostatkom učebníc , učebných pomôcok a základného vybavenia. Len vďaka ochotným sponzorom sme mohli skvalitniť vyučovací proces novými učebnými pomôckami.
    Dokončovacie práce vo výstavbe školy boli realizované v štyroch etapách.
    Najskôr bola otvorená hlavná budova s telocvičňou.
    Po polroku bola otvorená budova pre triedy 1.-4. ročníka a v roku 1997 školská jedáleň.
    Vstupná časť bola dokončená v roku 2002. Poslednou etapou bolo dobudovanie športového areálu na jar v roku 2004.
    Postupne sme zriadili aj štyri špeciálne učebne: fyzikálno-chemickú, prírodopisnú, audiovizuálnu a počítačovú.
    Silnou stránkou je kvalifikovanosť pedagogických zamestnancov.V súčasnosti
    sa škola vyprofilovalana modernú inštitúciu s kvalitnou prácou vo výchovno-vzdelávacom procese aj v mimoškolských aktivitách a projektoch.