Aktualizácia Ing. Daniela Jagnešáková

Užitočné web-stránky

Aktivity a projekty

IQ olympiáda 2013

Zúčastnili sme sa 3. kola IQ olympiády . Naši žiaci si pri plnení logických úloh počínali veľmi dobre . Obidve družstvá obsadili veľmi pekné 2. miesto

Čitateľský maratón

ZPani učiteľky 1. stupňa opäť v marci zorganizovali pre deti obľúbenný deň venovaný knihe. Deti čítali, maľovali a zapäjali sa do rôznych aktivíta tak si vytvárali kladný vzťah ku knihe.

Songfest 2013

V decembri sa konala tradičná a obľúbená súťaž v podaní anglickej piesne. K súťažiacim sa už druhý rok pridali aj žiaci s ruskou piesňou.

Vianočná besiedka

Vianočná aukcia

Žiaci ponúkali na predaj svoje výrobky, ktoré zhotovovali doma alebo na hodinách výtvarnej výchovy. Na túto úspešnú akciu sa pripravovali celý rok.

Imatrikulácia

Dňa 20. 11. 2012 boli najmladší žiaci pasovaní za prvákov. V krátkom vystúpení ukázali, čo sa v školeuž naučili. Radosť nurčite prežívali aj ich rodičia, ktorí sledovali ich program. Po ukončení boli pred školou vypustené lampióny šťastia 1. A a 1. B triedy. Nech prinesú našim prvákom radosť, šťastie a úspechy v škole.

Matboj 2012/2013

V novembri začína matematická súťaž určená predovšetkým žiakom 5. a 6. ročníka pozostrávajúca zo siedmich kôl. 1. Hlavolamy 2. Hra s číslami 3. Tangramy 4. Logické úlohy 5. Sudoku 6. Maľované krížovky 7. Finále

Skúmali sme dejiny Slovenského národného povstania.

Tento týždeň sme zažili neobyčajnú hodinu dejepisu a geografie. Každý sa na ňu dlho tešil. Cieľom našej cesty bol Pamätník Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, ktorého úlohou je pripomínať obdobie druhej svetovej vojny a Slovenského národného povstania, centrom ktorého bola práve Banská Bystrica. Mali sme možnosť historické fakty z novodobých dejín prijímať, o nich diskutovať, argumentovať, prezentovať i obhajovať vlastné názory.
    Zlepšiť náladu a prepnúť myseľ na pozitívnu sa nám podarilo na náučnom chodníku v starobylej baníckej obci s názvom Špania Dolina. Je to svojrázna banícka horská obec nachádzajúca sa severne od Banskej Bystrice, od ktorej je vzdialená len 12 kilometrov, a predsa má návštevník pocit, že je v inom svete. Vo svete romantiky, v novoobjavenom kúte prírody. Ponúklo sa nám malebné horské prostredie, čistý vzduch, ticho a prekrásne výhľady na okolité hory . „Ak si chcete oddýchnuť, určite navštívte toto nádherné miesto“
    Deviataci ZŠ na Slnečnej ulici

Zber šrotu pre Tomáša

Zberom šrotu sme opäť pomohli Tomáškovi Martvoňovi.Vďaka všetkým pani učiteľkám, ktoré túto akciu pripravili a vďaka deťom, rodičom a iným ľuďom a organizáciam, ktorí prostrednictvom tejto akcie prispeli Tomáškovi.

Baterky

Naša škola pokračuje v enviromentálnom projekte na ochranu životného prostredia- pomocou zberu prenosných batérii a akumulátorov/ to znamená použité baterky z mobilov, batériez elektrospotrbičov, akumulátory z MP3, počítačov atď.Chceme vyzbierať čo najviac tohto nebezpečného odpadu s vašou pomocou. Ďakujeme.